Řezbářské sympózium II. na zámku Ploskovice

Netradiční prohlídka

Srdečně vás zveme na druhý ročník řezbářského sympózia, jež se bude konat v Ploskovicích. Výsledkem budou tři umělecky pojaté lavice, které budou umístěny v zámeckém parku.

Smyslem celé akce je uchování tzv. paměti dřeva, které zde rostlo, a které bude i nadále žít svým životem, avšak již v praktické formě.

Přijďte se seznámit s tradičním řemeslem, bude to pro vás jedinečná příležitost vidět, jak se pod rukama šikovných umělců tvoří dílo s nadčasovou hodnotou.

Program budeme průběžně aktualizovat, ale již teď se můžete těšit na:

22.9. výtvarný a zážitkový workshop s Markétou Müllerovou26.9. v 18 hod jste srdečně zváni na křest knihy "VE SVĚTLE STÍNU" Blanky Braunšveigové s hudebním doprovodem Daniela Pekaře, který zahraje na didgeridoo a malým hudebním překvapením - křest se bude konat na nádvoří zámku27.9. v 18 hod proběhne ve vestibulu zámku koncert Pavla Tůmy, jenž bravurně ovládá hru na tibetské mísy a Ondřeje Glogara, který zpívající mísy doplní hrou na Hang Pan a didgeridoo - vstupné dobrovolné28.9. slavnostně ukončíme sympózium celodenní plstěnou a enkauistickou dílnou, dřevěnou dílnou WOODMAID (www.woodmaid.cz) a dopolední keramickou dílnou AZ Studia Býčkovice, které si pro vás připravilo bezplatný program:

- nádobky se strukturou dřeva nebo s otiskem stonků a listů

- ukázka a použití techniky stavby z plátů nebo z hadů

- možnost doplnění červenohnědou engobou

- můžete přijít tvořit jen tak, nebo výtvory usušíme a vypálíme

- vhodné pro dospělé i děti

A kdo by nestihl výtvor dodělat dopoledne v Ploskovicích, může v čase 14-17 pokračovat v Býčkovicích na návsi, kde se od 17.30 bude křtít zvonička.

K dispozici bude materiál (hlína) a nástroje pro tvoření.

 

v 15 hod vám zahraje Markéta Zdeňková a Dalibor Hrubeš

Duo dvou kytar, jednoho a půl hlasu a mnoha divnotajných zvuků. V jejich recitálu zazní převážně tvorba mladé zpěvačky a kytaristky Markéty, jejíž písně nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem. Dalibor alias Divnotaj, který Markétu doprovodí, je kytaristou v Markétině kapele MarZ, ale také svébytným písničkářem, a tak určitě zazní i několik jeho písní.

Podrobnější program sledujte na následujícím odkazu https://www.facebook.com/events/1779190822197293/

Akce je podpořena Nadací O2 Smart Up, obcí Ploskovice, zámeckou kavárnou Café Páv, Státního zámku Ploskovice, městem Litoměřice a obcí Kleneč. Děkujeme mnohokrát!