Makové slavnosti na zámku Ploskovice

Kulturní akce

Opět je tu gastro-kulturní akce ♥ Café Páv společně se zámkem Ploskovice chystá Makové slavnosti jako oslavu suroviny, jejíž pěstování má v České Republice dlouhodobou tradici. Letos ve spolupráci se spolkem českého modrého máku. http://ceskymodrymak.cz Můžete se těšit na mák ve všech podobách, slané či sladké delikatesy, maková kosmetika, něco makového na sebe a jiné makové produkty. Produkty naleznete ve stáncích v zámeckých zahradách. Akce je doprovázena kulturním programem. Opět chystáme tradiční degustaci. Je připraveno exkluzivních 150 degustačních karet. Pro ty co si nestihnou pořídit degustační kartu, připravilo Café Páv makové menu.

Na co se můžete těšit:

MAKOVÁNÍ
10.00-12.00 Degustace makových výrobků
13.00 Vyhlášení vítězů z makové soutěže
(bude výherce v kategorii slaný výrobek, výherce v kategorii sladký výrobek, výherce celkově - určuje porota a do čtveřice náhodně vylosovaný návštěvník-degustátor také vyhrává)

DĚTSKÁ STAGE:
10.00 LOUTKY KTERÉ NIKDE NECHTĚLI Theatre - Divadlo Cirkus Žebřík
11.00 Malé divadélko Praha KRABIČKOVÁ POHÁDKA
13.00 Malé divadélko Praha O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE
*o pauzách mezi divadélky se můžete těšit na dětské dílničky

KONCERTNÍ STAGE:
10.00 Mladé perspektivní ryby
12.00 DS3F - flamenco fusión
14.00 Eva Vargo
https://www.facebook.com/ouimkimbeat/
16:00 Pavel Zpívající mísy https://www.facebook.com/zpivajicimisy.cz/

MAKOVÉ JÓGOVÁNÍ:
14.00–16.00
https://www.facebook.com/events/2245543365758479/

WORKSHOPY-DÍLNIČKY
10.00–17.00
Kolovrátek
Malování henou
Plstění
Vosková malba
Hliněnná dílna

SPOLEK ČESKÉHO MODRÉHO MÁKU:
Besedy opírající se o zdravou stravu na stánku a na označených místech

Po celou dobu akce se můžete těšit na workshopy, besedy opírající se o zdravou stravu (mák je bohatý na vápník!...), plstěnou dílničku, recykl/upcykl/lokální obchod Concept store Lorefa, obchod Bona Fide Litoměřice, Domácí kváskový chléb, Vitálka - zdravá výživa s tříšťomatem a Makové mléko a makovou kosmetikou, Family Bakery s makovým potěšením, bylinkový stáneček, Makové jógování, makové menu od Café Páv a Street Sushi, Pivovar Falkenštejn s poctivým pivem. A protože se piva vypije dost, tak nám Děčín pro turisty zapůjčí vratné kelímky. #noplastic Nebude chybět Zoban pražírna Litoměřice takové espresso pak můžete v Café Páv ochutnat s makovým likérem. Na rady a tipy okolo máku se můžete těšit od spolku Českého modrého máku, zemědělci pak na osivo od PRO SEEDS s.r.o. Nebudou chybět "dyzajnovky" takové makové ·· , Podčepec , Maková mouka a makový olej jsou poslední věcí kterou prozrazujeme, zbylé makové účastníky musíte přijít objevit sami.


Tešíme se, bude to milé, bude to zdravé, bude to mňam!

Mák je všeobecně zdraví prospěšná surovina, lze z ní připravit spousta pokrmů od klasického makovce, přes zmrzlinu až po nádivku do masa - fantazii se meze nekladou. Akce se bude konat na zámku v Ploskovicích ve spolupráci s Café Páv. Akce bude pojata degustačně a soutěžně. Pro nejlepší slaný a nejlepší sladký výrobek, kdy oba vybere porota, bude připraven poukaz na piknikový koš od Café Páv a volná rodinná vstupenka na Státní zámek Ploskovice. Ten samý poukaz bude přichystán pro celkově nejlepší výrobek, o čemž rohodnou návštěvníci a také náhodně vylosovaný hlasující bude obdarován poukazem.


Degustační kartu lze pořídit v předprodeji v Café Páv od 22.7. (zámek Ploskovice), nebo si je můžete objednat na cafepav@gmail.com za cenu 160 Kč, na místě pak 190 Kč.
V rámci karty Vás čeká ochutnávka až patnácti makových produktů a vstup na doprovodný program.

Akce je vhodná pro děti i dospělé.