III. Alamode aneb Jak udělat dojem

Móda na přelomu 17. a 18. století. Výstava barokních kostýmů a masek na zámku v Ploskovicích

Výstava otevřena i v zimním období po předchozí rezervaci na
tel. 739 477 063

 

Výstava Alamode aneb Jak udělat dojem 

Expozice seznamuje návštěvníky s ideálem krásy tehdejší epochy a poodhaluje rafinovanou eleganci a jemnou smyslnost tehdejší módy. Vystavené společenské a scénické kostýmy doplňují originální ručně vyrobené masky, jež byly používány pro různé společenské slavnosti.  

Doprovodný program pro děti - malování masek.

Jednotlivé exponáty rekonstruoval podle historických vzorů atelier Franzis Wussin, jenž se na rekreaci historických kostýmů používaných ve velkolepých barokních slavnostech, operách či baletech specializuje. “Návrhy a realizace scénických kostýmů vycházejí z historické ikonografie, vyznačují se originalitou a působivým vizuální účinkem. Při jejích tvorbě věnujeme velkou pozornost výběru vzácných látek, klademe důraz na historicky autentický střih a věnujeme péči konstrukci jednotlivých částí a detailů,“ říká architekt Mg.A. Rostislav M. Müller, kurátor výstavy, a kreativní ředitel atelieru Franzis Wussin.

Vystavené kostýmy doplňují společenské masky, které jsou též vytvářeny podle historických vzorů. Všechny masky jsou ručně zhotovené originály, vyrobené klasickou metodou “Papier Maché”. Povrchová úprava je tvořena polychromií nebo aplikacemi z ušlechtilých materiálů, např. brokátů či hedvábí a doplněnými českým křišťálem. Vybrané masky lze zakoupit v pokladně zámku.

 

Základní informace

  • délka 60 minut
  • max. 1 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny
1. 4.–30. 6. so–ne 10.00–16.00
1. 7.–31. 8. út–ne 10.00–17.00
1. 9.–30. 9. so–ne 10.00–16.00
1. 10.–31. 10. so–ne 10.00–15.00

Vstupné

  • Jednotné 70 Kč

rezervace není nutná